PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9787}

Stygmaty

Stigmata
7,0 46 216
ocen
7,0 10 1 46216
6,2 4
oceny krytyków
Stygmaty
powrót do forum filmu Stygmaty

Słaby.

ocenił(a) film na 1

Anty-nowotestamentalny paszkwil, merytorycznie mierny. Bajka z cyklu 'niedobly Kościoł uklył plawdziwe Ewangelie' a każe nam czytać cztely'. Oczywiście w filmie nie dowiemy się że Ewangelia Tomasza nie jest z I wieku tak jak Ewangelie kanoniczne. W dodatku ewidentnie myli Nag Hammadi z Qumran (twierdząc ze Nag Hammadi jest nad Morem Martwym) co dyskwalfikuje go w gronie badaczy. To tak jakby pomylić odkrycie Troi z odkryciem Pałaców w Knossos i napisać że Troja leżała na Krecie. Obraża też Zbawiciela który darem stygmatów obdarzał zawsze wyjątkowo pokorne świętobliwe i czyste dusze. Mizerny film, ale widziałem ze 3 lub 4 razy (2001, 2002), bo kiedyś byłem totalnym ignorantem, nic nie wiedziałem o historii filologicznej krytyki tekstualnej Nowego Testamentu i apokryfów, nie kumałem historii I wieku n. e. Nie wiedziałem że ten temat jest tak gruntownie przebadany przez specjalistów z różnych wyznan i dziedzin. Teraz wiem że ten film to kłamstwo na kłamstwie. Po latach daję mu mocne 1.

ocenił(a) film na 6
JanMalicki1986

Nie ma to jak oceniać film fabularny przez wątpliwą historyczność życia Jezusa. Teraz zrecenzuj Rambo 3 w nawiązaniu do Zimnej Wojny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones