PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9787}

Stygmaty

Stigmata
7,0 46 201
ocen
7,0 10 1 46201
6,2 4
oceny krytyków
Stygmaty
powrót do forum filmu Stygmaty

Liczyłem na ciekawe studium nawrócenia, a dostałem drugorzędny horror, który zresztą nie straszy. Mocno się zawiodłem. Początek obiecujący, ale im dalej, tym gorzej.

ocenił(a) film na 5
Apostle_Viljar

Zdecydowanie tak. Film klasy B. I jeszcze ta muzyka z filmów akcji podczas odnoszonych ran.. Pomysł na film niezły, początek nawet obiecujący, ale niestety im dalej w las, tym większe partactwo reżysera.

ocenił(a) film na 10
qkis22

oj tam oj tam :) przesadzacie :)

ocenił(a) film na 1
b3lial

Jestem totalnie zawiedziony.
1. Stygmatykami byli ludzie święci! Święty Franciszek z Asyżu, Święty Ojciec Pio i wielu innych żyjących WIARĄ. W tym filmie jest 23-letnia NIEWIERZĄCA kobieta, która widząc różaniec – zadaje pytanie czy to wisiorek. Żyje totalnie jak osoba niewierząca.
2. Stygmaty otrzymywali święci podczas samotnej modlitwy podczas modlitwy a tu podczas kąpieli.
3. Dopuściła się znieważenia i pogardy względem wiary poprzez rzucanie krzyżem – profanację krzyża.
4. Mi to bardziej wygląda na opętanie niż stygmaty.
To by było na tyle:)

ocenił(a) film na 10
Tygrysol

ALE TO JEST k...wa F I L M a nie dokument , dlaczego każdy się doszukuje w filmach nie wiadomo jakiej zgodności z rzeczywistością , poza tym w filmie też jest powiedziane to co napisałeś w pkt1 . ..

Tygrysol

1. Hahahah, a kto powiedział że tylko ludzie wierzący zasługują na objawienie i nawrócenie? Kościół?

2. Moje miasto to białystok, moje życie to białystok, a moja miłość to...

3. Krzyż to symbol męki i cierpienia, a także oddania i oczyszczenia. Tylko fanatycy-idioci biorą poważniej rzut jakąś rzeczą MATERIALNĄ bardziej poważnie, niż swoje życie.

4. Niedługo znów niedzielna msza, przyszykuj się.

ocenił(a) film na 10
Aragreacht

w kinie ten film pokazuje pazur :)

ocenił(a) film na 2
Aragreacht

Wkrótce czarna msza, bądź gotów.

ocenił(a) film na 10
alano

łojej boję się

ocenił(a) film na 2
b3lial

Widzę, że z kumaniem u Ciebie wszystko wyśmienicie.

ocenił(a) film na 10
alano

cieszy mnie to ,żeś taki mądry oj brakuje w polsce takich , mama pewnie jest z ciebie dumna

ocenił(a) film na 2
b3lial

jak cholera

ocenił(a) film na 10
alano

domyślam się

ocenił(a) film na 8
Tygrysol

Bo to było opętanie przez stygmatyka :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Rott

Powiedzmy, że chciałem obejrzeć film o czymś.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Apostle_Viljar

Podobnie liczyłem na 'coś więcej'. Ciekawa historia i nic poza tym...
Najbardziej podobała mi się notka końcowa o ewangelii św Tomasz. Więc jak ocenić film?

Apostle_Viljar

Tak to bywa, dużo zależy od punktu patrzenia. Dla mnie obrzydliwe są filmy pro watykańskie, pro religijne i inny tego typu chłam dla religijnie ogłupionego ciemnogrodu.

Stigmata jest anty watykańska, anty papieska, a główna bohaterka jest ateistką. Poza tym jest dość ładna, muzyka w filmie jest dość fajna, współczesna, młodzieżowa. To wszystko sprawia, że film ma starcie ma już u mnie 10 punktów na 10 :).

Ogólnie film sprawnie zrealizowany i z pewnością może się podobać ateistom czy też antyklerykałom bardziej, bowiem nie neguje religii jako takiej, lecz instytucję Kościoła hierarchicznego (papiestwo, Watykan, biskupi itd.)

ocenił(a) film na 2
krzysyek

No nie wiem, czy ateiście spodoba się film przesycony jakimś okołoreligijnym czary-mary. Z moich obserwacji wynika, że podobał się raczej ludziom "wierzącym w Boga, a nie w Kościół". Jednak z ateizmem czy antyklerykalizmem to ma niewiele wspólnego, raczej z antydogmatyzmem.

katkanna

Z ateizmem o tyle ma wspólnego, że bohaterka jest ateistką, co ateiście może (powinno) się spodobać i zachęcić do śledzenia jej losów. Z antyklerykalizmem natomiast ma bardzo wiele wspólnego, bowiem motto przewodnie fimu mówi, by nie szukać boga w zorganizowanym (zinstytucjonalizowanym) kościele czy w opanowanych przez kapłanów świątyniach lecz w naturze, otaczającej nas przyrodzie, świecie. Co jest zresztą bardzo bliskie naszym religiom słowiańskim, gdzie sił nadprzyrodzonych doszukiwano się w otaczającej przyrodzie. Nasze rodzime religie były (i są, bo istnieją osoby je znające i kultywujące) bardzo proekologiczne, niestety rzymskie papiestwo narzuciło nam judaistycznego Jehowę pełnego gniewu i podziwu dla poddawania sobie ziemi (czytaj: niszczenia jej).

ocenił(a) film na 8
Apostle_Viljar

Czy dla kogoś jeszcze ten film był horrorem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones